INDENDØRS-GOLF 2016-2017

MASTER-mesterskabet   COMPANY-PAR-mesterskabet   Julestævne   Nytårsstævne
             
Top 5   Top 5   Top 5   Top 5
Nr Navn Firma HCP Points Runder
1 Bo Nielsen 12 208 5
2 Nicolai Karhof 15,2 201 5
3 Per Leth 10,5 200 5
4 Casper Schaadt 15 200 5
5 Finn Hansen 14,8 196 5
 
Nr Navn Firma HCP Points Runder
1 Team Cobham 46,8 152 3
2 Team Danbolig 35,5 146 3
3 Team Young Boys 25,5 144 3
4 Team Nomolas 51,8 142 3
5 TEAM DB 27,5 135 3
 
Nr Navn Firma HCP Points Runder
1 Finn Salomon 19,4 42 1
2 Bent Thorsted 11,6 41 1
3 Nicolai Karhof 15,2 41 1
4 Keld Jensen 4,4 39 1
5 Per Leth 10,5 38 1
 
Nr Navn Firma HCP Points Runder
1 Nicolai Karhof 15,2 43 1
2 Bent Clausen 10,6 42 1
3 Per Leth 10,5 41 1
4 Lene Lausen 16,6 37 1
5 Karsten Lund 22,2 37 1
             
Hele listen …   Hele listen …   Hele listen …   Hele listen …


Resultater fra den enkelte runde     


Tidligere sæsoner:


 

Banerne - Se baneguide

Dato Navn Beskrivelse
01-11-2016 Covered Bridge - Sellersburg, IN www.coveredbridge.com
08-11-2016 Chateau Whistler Golf Club www.fairmont.com/whistler/golf/
15-11-2016 Banff Springs http://www.fairmont.com/banff-springs/
22-11-2016 Oakmont, Pennsylvania Golf Courses www.oakmont-countryclub.org/
29-11-2016 Innisbrook - Copperhead Course Pal Harbor, FL www.innisbrookgolfresort.com
06-12-2016 The Royal Melbourne www.royalmelbourne.com
13-12-2016 Dorado Beach - Dorado Beach, Puerto Rico www.doradobeachclubs.com
20-12-2016 Valderrama Golf Club, Spanien www.valderrama.com
03-01-2017 St. Andrews Old Course, Scotland www.linksgolfstandrews.com
10-01-2017 Torrey Pines Golf Club - South - LaJolla, CA www.torreypinesgolfcourse.com
17-01-2017 Firestone Country Club - Akron, OH www.clubcorp.com
24-01-2017 Frankfurter - Germany www.fgc.de
31-01-2017 Robert Trent Jones Silver Lake http://rtjgolf.com/silverlakes/
07-02-2017 Bighorn Mountains - Palm Desert, CA www.bighorngolf.com
14-02-2017 Pelican Hill- Newport Beach www.pelicanhill.com
21-02-2017 Innisbrook-Copperhead Course http://www.innisbrookgolfresort.com/
28-02-2017 Entrada Golf Course http://www.golfentrada.com/
07-03-2017 Pebble Beach - Pebble Beach, CA www.pebblebeach.com
14-03-2017 Thanksgiving Point Golf Course www.thebelfry.co.uk/
21-03-2017 Cog Hill - Lemont (CHI), IL www.coghillgolf.com
28-03-2017 Sea Island Golf Club www.seaisland.com
04-04-2017 Gleneagles Golf Club i Scotland www.gleneagles.com/golf

 

Admin