INDENDØRS-GOLF 2017/2018

MASTER-mesterskabet   COMPANY-PAR-mesterskabet   Julestævne   Nytårsstævne
             
Top 5   Top 5   Top 5   Top 5
Nr Navn Firma HCP Points Runder
1 Bo Nielsen 9,9 208 5
2 Max Dahlen Borgholt 15,7 200 5
3 Per Leth 9,8 193 5
4 Jan Henrik Hansen 10,4 192 5
5 Finn "Maler" Hansen 13 189 5
 
Nr Navn Firma HCP Points Runder
1 Team FORE 7,1 132 3
2 Team DB 17,5 129 3
3 DANBOLIG 23,5 129 3
4 Team Birdies 19,9 127 3
5 Team BH 33,1 126 3
 
Nr Navn Firma HCP Points Runder
1 Finn Salomon 17,7 42 1
2 Brian Nielsen 18,2 41 1
3 Søren Steensen 9,3 40 1
4 Finn "Maler" Hansen 13 40 1
5 Hakon Hedegaard 16,7 40 1
 
Nr Navn Firma HCP Points Runder
1 Jan Nyvang Larsen 11,1 42 1
2 Hans Pedersen 16,8 35 1
3 Bent Thorsted 10,2 34 1
4 Martin Meier 5,2 32 1
5 Michael Lyng Strange 17,2 32 1
             
Hele listen …   Hele listen …   Hele listen …   Hele listen …


Resultater fra den enkelte runde     


Tidligere sæsoner:


 

Banerne - Se baneguide

Dato Navn Beskrivelse
31-10-2017 Covered Bridge - Sellersburg, IN www.coveredbridge.com
07-11-2017 Chateau Whistler Golf Club www.fairmont.com/whistler/golf/
14-11-2017 Banff Springs www.fairmont.com/banff-springs/
21-11-2017 Yellowstone www.yellowstonegolf.com/
28-11-2017 Innisbrook - Copperhead Course Pal Harbor, FL www.innisbrookgolfresort.com
05-12-2017 Greywolf Golf British Coumbia, Canada www.greywolfgolf.com
12-12-2017 Paradise Palms Resort & Country Club http://www.paradisepalms.com.au/
19-12-2017 Valderrama Golf Club, Spanien www.valderrama.com
02-01-2018 St. Andrews Old Course, Scotland www.linksgolfstandrews.com
09-01-2018 Bay Hill Club, Orlanda https://www.bayhill.com/
16-01-2018 Pine Canyon http://www.pinecanyon.net/
23-01-2018 Golf Club of Houston http://golfclubofhouston.com/
30-01-2018 Oakmont Country Club - Oakmont www.oakmont-countryclub.org
06-02-2018 PGA Sweden National http://www.pgaswedennational.se/
13-02-2018 Pelican Hill- Newport Beach www.pelicanhill.com
20-02-2018 Innisbrook-Copperhead Course www.innisbrookgolfresort.com/
27-02-2018 Robert Trent Jones Silver Lake www.rtjgolf.com/silverlakes/
06-03-2018 Pebble Beach, CA www.pebblebeach.com
13-03-2018 Latrobe - Latrobe, PA www.latrobecountryclub.com
20-03-2018 Cog Hill - Lemont (CHI), IL www.coghillgolf.com
27-03-2018 Sanctuary Golf Course https://sanctuarygolfcourse.com/
03-04-2018 Gleneagles Golf Club i Scotland www.gleneagles.com/golf

 

Admin